Monitory zleceń produkcyjnych z brakiem – COOIS i COHV

Witam wszystkich czytelników bloga. Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za to, że go czytacie i zachęcić do pisania komentarzy. Każda opinia albo sugestia pomaga podnieść jakość treści na blogu, a niekiedy może być przydatna dla innych czytelników. W tym krótkim wpisie chciałbym pokazać pewną funkcję w transakcji COHV i COOIS udzielając w ten sposób odpowiedzi na pytanie zadane w komentarzu Pana Grzegorza do pierwszej części artykułu o kontroli dostępności ATP.

Pytanie Pana Grzegorza brzmiało:

W artykule wspomniał Pan o transakcji CO06 w której można sprawdzić dostępność ATP dla jednego materiału, a gdybym potrzebował zrobić takie coś dla wielu materiałów na raz? Chciałbym wyświetlić interesujace mnie zlecenia produkcyjne wraz z ich składnikami i informacją o brakującym materiale? Jest do tego jakaś transakcja?

Otóż w transakcji COHV lub COOIS podczas wczytywania listy zleceń mamy możliwość zaznaczenia wskaźnika „brakujący materiał” – system wyświetli wtedy tylko zlecenia z brakującym materiałem. Polecam również zaznaczyć opcję „zredukowany odczyt” która decyduje o tym czy w otrzymanym wyniku wszystkie dane powinny zostać wyświetlone czy tylko te, które zdefiniowaliśmy (więcej wiedzy na ten temat otrzymacie po wciśnięciu przycisku F4 w tym polu).

Rys. 1. Wybór zleceń z brakującym materiałem w transakcji COOIS, COHV.

Jeśli natomiast chcielibyśmy wyświetlić wszystkie zlecenia, bez względu na to czy posiadają braki czy nie i na liście potrzebowaliśmy informacje o tym, który ze składników jest brakujący to polecam wybrać listę „PPIOM000 Składniki” (1) a następnie po wczytaniu raportu do układu dodać sobie kolumnę „brakujący materiał” (2), jak na rysunku 2:

Rys. 2 Zmiana układu wyświetlania w transakcji COOIS, COHV.

Poza tym informację o brakujących materiałach uzyskamy w transakcji CO24. Transakcja ta pozwala na sprecyzowanie kryteriów wyszukiwania dla rezerwacji lub zleceń produkcyjnych. Proszę zwrócić uwagę na sekcję w oknie transakcji. Zarówno obszar dotyczący rezerwacji jak i zleceń produkcyjnych pozwala na selekcję na podstawie wielu kryteriów. Bardzo przydatną opcją jest selekcja braków do zleceń produkcyjnych dla wybranego planisty produkcji. Planista odpowiedzialny za swój obszar, może w ten sposób monitorować zlecenia z brakami.

Rys. 3. Ekran transakcji CO24 – system informacji brakujących materiałów

Poza tym transakcja daje możliwość zmiany zlecenia produkcyjnego. Umożliwia również szybkie przejście do transakcji MD04 lub przeglądu zapasów czy nawet do CO06 – przetwarzanie zleceń zaległych. Myślę, że każdy planista produkcji znajdzie coś dla siebie.

Rys. 4. Funkcje transakcji CO24.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź pomoże. Zachęcam do kolejnych pytań. Odpowiem jeśli tylko będę umiał 😉 Do następnego razu!!

close

Chcesz być informowany o nowych wpisach?

Ja nie spamuje! Przeczytaj zasady polityki prywatności tego bloga.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Karpiński

Witam,

Dziękuje za ten wpis – nie spodziewałem się, że w odpowiedzi na mój komentarz napisze Pan specjalnie artykuł, a już tym bardziej że poinformuje mnie Pan o tym osobiście.
Mam nadzieje ze zapał do prowadzenia bloga nigdy nie zniknie 🙂

Pozdrawiam
Grzegorz

2
0
Would love your thoughts, please comment.x